Kullan-Bırak Bisikletler

Kullan-Bırak Bisikletler

Merhaba bisikletseverler, bugün sizinle önemli bir gelişmeyi paylaşmak istiyoruz.

Takipçilerimizin de bildiği gibi 2015 Temmuz ayında kişiden kişiye bisiklet paylaşım sistemi Şehir Bisikleti projemizi sizlere duyurmuştuk. Çok sayıda üyelik almamıza rağmen kişiden kişiye bisiklet paylaşımı talebinin limitli olması, gerek altyapı yetersizlikleri, gerekse bisiklet kültürünün tam manasıyla oturmamasından ötürü kişiden kişiye bisiklet paylaşım sistemi projemizi şimdilik rafa kaldırma kararı almış bulunmaktayız. Merak etmeyin bisiklet ile ilgili ideallerimizden vazgeçmiyoruz!


Şehir Bisikleti bu bahar farklı bir bisiklet paylaşım sistemi ile karşınıza çıkmak için hazırlanıyor. Kullan-bırak bisiklet paylaşım modeli ile Şehir Bisikleti’ni üniversite kampüslerinde, metro çıkışlarında belki de sitenizin otoparkında görebileceksiniz. İstediğiniz yerde ve zamanda size en yakın olan bisikletleri uygulama üzerinden kiralayabileceksiniz. Sisteme dahil olan bisikletler ile toplu ulaşım noktalarından varmak istediğiniz son noktaya ulaşabiliyor olacaksınız. Sloganımız; Dolmuştan in bisiklete bin! Taksiden in bisiklete bin! Yürüme bisiklete bin! :)


Bisiklet ve diğer sürdürülebilir ulaşım modellerini tam anlamıyla uygulayabilmek için daha çok fırın ekmek yemeliyiz belki ama bir yerden başlamak lazım. Kullan-Bırak bisikletlerin kullanılma miktarı arttıkça bütünsel olarak sistemin verimliliği artacak ve motorlu araçlara olan bağımlılığımız da buna yakın bir oranda azalacak. Motorlu araç kullanımının azalması, parelelinde bisiklet altyapısının geliştirilmesi, bisiklet gibi çevreci ulaşım modellerinin desteklenmesi ve özellikle şehir içi ulaşım amaçlı bisiklet kullanımının yaygınlaşması ile şehirlerimiz daha yaşanılabilir olacak.

Danimarka Bisikletçiler Federasyonun’dan Klaus Bondam’ın da söylediği gibi “They told us lie that the car equals fredom”; evet araba sahibi olmanın bizi özgürleştirdiğine inandırdılar. Ama gerçek özgürlüğün iki tekerde olduğunu bilenlerden ve bu ideallere inanlardansanız, dilerseniz bize mail adreslerinizi bırakın ve Şehir Bisikleti Kullan-Bırak bisiklet paylaşım sistemimiz hayata geçtiğinde sizi haberdar edelim. Ayrıca Kullan-Bırak bisikletlerin nerelerde olmasını istediğini bizimle paylaşırsanız sizden gelen isteklere göre önceliklendirme yapabileceğimizi de belirtelim.

Daha huzurlu, sağlıklı günlerde daha güzel haberlerde görüşmek üzere,

Şehir Bisikleti Takımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir